ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4413108
*
nr 441 3108
Spegel
Sol, diameter: 60
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2006
kl 17:40:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 15:42:23
1
150 kr
22/11 17:53:47
2
400 kr
27/11 13:39:47
3
350 kr
27/11 14:23:04
4
450 kr
27/11 15:57:00
5
650 kr
27/11 16:24:31
6
650 kr
27/11 16:29:45
7
800 kr
27/11 17:06:08
4
750 kr
27/11 17:06:42
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 441 3108
Spegel
Sol, diameter: 60
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 15:42:23 | 1 | 150 kr |
22/11 17:53:47 | 2 | 400 kr |
27/11 13:39:47 | 3 | 350 kr |
27/11 14:23:04 | 4 | 450 kr |
27/11 15:57:00 | 5 | 650 kr |
27/11 16:24:31 | 6 | 650 kr |
27/11 16:29:45 | 7 | 800 kr |
27/11 17:06:08 | 4 | 750 kr |
27/11 17:06:42 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27